REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Wrocław: Triada Dom chce budować mieszkania na Zgorzeliskuartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Triada Dom chce budować mieszkania na Zgorzelisku
Trzebnicki deweloper ponownie stawia na północną część stolicy Dolnego Śląska. Tym razem inwestuje b...
[Wrocław] Architektura, idea, komfort. Za co klienci cenią Spiralę Czasu?artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Architektura, idea, komfort. Za co klienci cenią Spiralę Czasu?
Powstająca na terenie modelowego osiedla Nowe Żerniki Spirala Czasu cieszy się sporym zainteresowani...
2022 rok na rynku powierzchni biurowych w Warszawie pod znakiem wzmożonej aktywności najemcówartykuł
Pokaż artykuł
2022 rok na rynku powierzchni biurowych w Warszawie pod znakiem wzmożonej aktywności najemców
Duża aktywność firm z sektora finansowego, IT oraz usług dla biznesu na rynku biurowym przełożyła się na pozytywne wyniki pod względem skali podpisanych umów najmu. Jednocześnie, wyższe koszty budowy oraz pogarszająca się koniunktura gospodarcza skutkują spadającą aktywnością firm deweloperskich. Jak wynika z raportu Cushman & Wakefield, wywoła to, podobnie jak w Warszawie, efekt "luki podażowej" na największych regionalnych rynkach biurowych. Po trzech latach zawirowań polski rynek nieruchomości biurowych wchodzi w okres stabilizacji. W 2023 r. mijają trzy lata od początku pandemii Covid-19, od roku jesteśmy świadkami agresji Rosji w Ukrainie. Branża nowoczesnych nieruchomości biurowych obawiała się czy kumulacja tych wydarzeń nie zdestabilizuje polskiego rynku bardziej niż kryzys finansowy w 2008 roku.
Wrocław: Miasto sprzedaje działki na Nowych Żernikachartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Miasto sprzedaje działki na Nowych Żernikach
Magistrat wystawił na sprzedaż dwie nieruchomości zlokalizowane przy ulicy Heinricha Lauterbacha. Of...
[Warszawa] Lafarge w West Station – postawiono na kulturę współpracy i zrównoważony rozwójartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Lafarge w West Station – postawiono na kulturę współpracy i zrównoważony rozwój
Lafarge w Polsce przeniósł swoje warszawskie biuro do budynku West Station II. Firma zajęła 1 400 mk...
[mazowieckie] Nowa siedziba FM Logistic w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
[mazowieckie] Nowa siedziba FM Logistic w Polsce
W Mszczonowie powstaje nowy Head Office operatora. Nowe biura FM Logistic będą miały powierzchnię 4,...
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Sobótka] Centrum treningowe na Euro 2012
Sobótka
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Świebodzice] Agro Corn
Świebodzice, Strzegom
Shell zwiększy zatrudnienie w swoim centrum w Krakowie o kolejne 400 osóbartykuł
Pokaż artykuł
Shell zwiększy zatrudnienie w swoim centrum w Krakowie o kolejne 400 osób
Holendersko-brytyjski Shell po raz kolejny stawia na stolicę Małopolski. Ten wielki, międzynarodowy...
Lipska 4-6-8inwestycja
Pokaż inwestycję
Lipska 4-6-8
Kraków, Podgórze, Lipska 6
Smoleńsk 22inwestycja
Pokaż inwestycję
Smoleńsk 22
Kraków, Smoleńsk 22
Drogi ekspresowe S12 i S17 – stan realizacji [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Drogi ekspresowe S12 i S17 – stan realizacji [RAPORT]
Obie trasy będą prowadzić z centrum naszego kraju do granicy z Ukrainą pełniąc ważną rolę zarówno w ruchu wewnętrznym jak i międzynarodowym. S12 stanie się w przyszłości najkrótszym szlakiem od autostrad A1 i A2 w okolicy Łodzi do Lublina, Chełma i dalej przez Kowel do Kijowa. Z kolei S17 już teraz łączy Warszawę z Lublinem, a w przyszłości także z Zamościem, ułatwiając również dojazd do Lwowa.
Budowa drogi ekspresowej S11 - stan realizacji. Połączy Kołobrzeg z Górnym Śląskiem [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa drogi ekspresowej S11 - stan realizacji. Połączy Kołobrzeg z Górnym Śląskiem [RAPORT]
Trasa z Kołobrzegu do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii to ok. 615 km, z czego po S11 to ponad 560 km. Obecnie niemal 220 km jest już gotowe, w realizacji jest kolejne blisko 127 km, a w przetargu prawie 80 km. W przygotowaniu jest ponad 190 km przyszłej S11.
Co słychać na budowie S11 - drogi ekspresowej z Kołobrzegu do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii? [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie S11 - drogi ekspresowej z Kołobrzegu do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii? [RAPORT]
Trasa z Kołobrzegu do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii to ok. 615 km, z czego po S11 to ponad 560 km. Obecnie niemal 220 km jest już gotowe, w realizacji GDDKiA posiada kolejne blisko 127 km, a w przetargu prawie 80 km. W przygotowaniu jest ponad 190 km przyszłej S11.
[dolnośląskie] Nowa Era na Czarnej Górze!artykuł
Pokaż artykuł
[dolnośląskie] Nowa Era na Czarnej Górze!
Tak wielkich zmian jeszcze nie było. Nowa kolej linowa, nowe trasy narciarskie, rozbudowany system n...
Polska kluczowym rynkiem Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej w trzecim kwartaleartykuł
Pokaż artykuł
Polska kluczowym rynkiem Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej w trzecim kwartale
Prologis, Inc., wiodący właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych, podsumował trzeci...
Wrocław: Atal inwestuje na Oporowie. Grunt już kupiłartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Atal inwestuje na Oporowie. Grunt już kupił
Ogólnopolski deweloper z Cieszyna planuje poszerzenie swojej oferty w stolicy Dolnego Śląska. Nieruc...
ABB pomoże w przyłączeniu farmy fotowoltaicznej do największego trakcyjnego magazynu energii w Europie, zlokalizowanego na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
ABB pomoże w przyłączeniu farmy fotowoltaicznej do największego trakcyjnego magazynu energii w Europie, zlokalizowanego na Dolnym Śląsku
ABB pomoże w przyłączeniu farmy fotowoltaicznej do największego trakcyjnego magazynu energii w Europie. Wkrótce w okolicach Wrocławia pociągi będą zasilane energią ze słońca. PKP Energetyka chce "przesuwać" źródła OZE jak najbliżej bezpośrednich odbiorców, czyli sieci trakcyjnej. Co innego bowiem energia z zielonym certyfikatem od dostawcy oddalonego o setki kilometrów, a co innego z własnej, przytorowej elektrowni. Z tego też powodu okolice podstacji trakcyjnej Garbce (gmina Żmigród, powiat trzebnicki), ok. 50 km od Wrocławia stały się istnym polem eksperymentalnym, gdzie w jednym miejscu ma łączyć się instalacja fotowoltaiczna i magazyn energii.
[Wrocław] Rusza kolejna inwestycja na Nowych Żernikach. Stanie tam 7 budynków [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Rusza kolejna inwestycja na Nowych Żernikach. Stanie tam 7 budynków [WIZUALIZACJE]
Właśnie startuje drugi etap inwestycji ATAL Nowe Żerniki. W tej części projektu zaplanowano 7 budynk...
300 mln euro od EBI na budowę tzw. żelaznej kopuły w Polsce!artykuł
Pokaż artykuł
300 mln euro od EBI na budowę tzw. żelaznej kopuły w Polsce!
Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) zdecydował się zainwestować 300 mln euro w polski program satelitarny. To część nowego planu EBI działań dla bezpieczeństwa i obrony.
REKLAMA